PyeongChang 2018

Polki z awansem do PyeongChang

Sztafeta w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Karolina Bosiek zajęła siódme miejsce. Ten wynik dał polskiej drużynie awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim PyeongChang.

Polki w biegu rywalizowały z Niemkami i osiągnęły czas 2:59.93. Wygrały Japonki, które wynikiem 2:50.87 ustanowiły rekord świata. Na drugim stopniu podium stanęły Holenderki (2:55.57).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polska zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 145 punktów. Na ZIO zakwalifikowało się osiem zespołów.

Indywidualnie Polska uzyskała prawo startu w konkurencjach: 500 m: (kwalifikację wywalczyła Natalia Czerwonka), 1000 m: (kwalifikację wywalczyła Natalia Czerwonka), 1500 m (kwalifikację wywalczyły: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska), 3000 m: (kwalifikację wywalczyły: Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska), bieg masowy: (kwalifikację wywalczyła Magdalena Czyszczoń), wyścig drużynowy: Polska (Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska).