PyeongChang 2018

Biathlon: Polki bez błysku w sprincie

Laura Dahlmeier sięgnęła po złoty medal w biathlonowym sprincie podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Występu do udanych nie zaliczą Polki, które zajęły odległe miejsca, a najlepsza była 28. Krystyna Guzik.

Niestety nasze zawodniczki nie poradziły sobie dobrze na strzelnicy. Żadna z Polek nie zdołała strącić wszystkich 10 krążków, czym pogrzebały szanse na dobre miejsce. Najwyżej sklasyfikowana była Guzik, która w pozycji leżącej miała jedno pudło, a w stójce strzelił „na czysto”. Połączenie takiego strzelania z solidnym biegiem dał 28. miejsce.

Po jednym pudle podczas dwukrotnej wizyty na strzelnicy zaliczyła Weronika Nowakowska, która zakończyła rywalizację na 34. pozycji. Trzykrotnie pudłowały Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń. Szczególnie szkoda drugiego strzelania Gwizdoń, która po bezbłędnym pierwszym strzelaniu zaliczyła aż trzy pudła. Ostatecznie Polki zajęły odpowiednio 45. i 56. miejsce.

Dahlmeier sięgnęła po złoto dzięki bezbłędnemu strzelaniu, co udało się tylko dwóm zawodniczkom. Srebro wywalczyła Norweżka Marte Olsbu, a brąz Veronika Vitkova z Czech.