Rio 2016

Aktualności

Rio 2016: skład kolarzy na igrzyska

Polski Związek Kolarski przedstawił skład olimpijskiej reprezentacji Polski w kolarstwie na Igrzyska XXXI Olimpiady Rio 2016, który zostanie zarekomendowany Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu.

Od lewej: Anna Plichta i Katarzyna Niewiadoma/Fot.: Dariusz Krzywański

Choć w większości konkurencji wszystko było jasne, to w konkurencjach torowych walka o "bilety" do Rio trwały aż do 3 lipca, kiedy to na pruszkowskim welodromie została rozegrana Gran Prix Polski.

Od lewej na pierwszym planie: Michał Kwiatkowski i Rafał Majka/Fot.: Dariusz Krzywański

Ostatniego dnia zawodów odbył się także Zarząd PZKol, który zatwierdził rekomendowane przez trenerów poszczególne składy kadr kolarskich.

Daria Pikulik/Fot.: Tomasz Piechal

Polski Komitet Olimpijski pełny skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej ogłosi oficjalnie 14 lipca 2016 r.

Od lewej: Edyta Jasińska, Natalia Rutkowska, Justyna Kaczkowska/Fot.: Tomasz Piechal

Kolarstwo szosowe - kobiety:
1. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) ­ wyścig ze startu wspólnego
2. Katarzyna Niewiadoma (Rabo‐Liv Women Cycling Team) - wyścig ze startu wspólnego/jazda indywidualna na czas
3. Anna Plichta  (BTC City LjublJana) ­ wyścig ze startu wspólnego/jazda indywidualna na czas

Rezerwa:
1. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)

Kolarstwo szosowe - mężczyźni:
1. Maciej Bodnar (Tinkoff) ­ wyścig ze startu wspólnego/jazda indywidualna na czas
2. Michał Gołaś (Team Sky) - wyścig ze startu wspólnego
3. Michał Kwiatkowski (Team Sky) - wyścig ze startu wspólnego/jazda indywidualna na czas
4. Rafał Majka (Tinkoff) - wyścig ze startu wspólnego

Rezerwa:
1. Marcin Białobłocki (One Pro Cycling)
2. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
3. Paweł Poljański (Tinkoff)
4. Łukasz Wiśniowski (Etixx - Quick Step)

Kolarstwo torowe - kobiety:
1. Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) - wyścig drużynowy na 4 km
2. Justyna Kaczkowska (UKKS Imielin Team Corratec) - wyścig drużynowy na 4 km
3. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) - wyścig drużynowy na 4 km/omnium
4. Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) - wyścig drużynowy na 4 km
5. Małgorzata Wojtyra (Planet X Bo­Go Szczecin) - wyścig drużynowy na 4 km/omnium

Rezerwa:
6. Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans)

Kolarstwo torowe - mężczyźni:
1. Krzysztof Maksel (Stal Ocetix Iglotex Grudziąd) ­ sprint drużynowy/keirin
2. Rafał Sarnecki (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) ­ sprint drużynowy/sprint indywidualny
3. Damian Zieliński (GK Piast Szczecin) - sprint drużynowy/sprint indywidualny/keirin

Rezerwa:
1. Kamil Kuczyński (GK Piast Szczecin)
2. Grzegorz Drejgier (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz)

Kolarstwo górskie (MTB XCO) - kobiety:
1. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe) - cross country
2. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) - cross country

Rezerwa:
1. Monika Żur (BH-SR Suntour-KMC)

Igrzyska XXXI Olimpiady Rio 2016 odbędą się w dniach 5-21 sierpnia 2016 roku.

www.olimpijski.pl/top/pzkol
Fot.: Tomasz Piechal, Dariusz Krzywański

Sponsor Strategiczny

Sponsor Generalny

Sponsor Kolekcji
Olimpijskiej

Główny Partner Medyczny

Oficjalny przewoźnik

Partnerzy PKOl


Partnerzy Medialni PKOl

Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych w plikach cookies m.in. w celach statystycznych oraz w celu dopasowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W programie służącym do obsługi internetu możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij